Medinių durų pasirinkimai


Įrenginėjant savo naujus namus dažniausiai žmonės mažiausiai dėmesio skiria pačioms svarbiausioms namų detalėms – tai durims. Visi tikrai esame matę ir žinome, jog plastikinės durys siūlo įvairių galimybių ir modelių, o medinės durys dažniausiai asocijuojasi su tradicinėmis lauko durimis arba įprastomos kambario durimis. Deja, visuomenei nepakanka informacijos apie siūlomas durų alternatyvas, todėl kartais nukenčia ne tik jų namų šiluma, tačiau ir dizainas. Dėl šių priežasčių būtina naikinti stereotipus ir supažindinti su įvairiomis rūšimis medinių durų.

Alternatyvos

Medžio durysJau nuo seno elementaru, kad medis yra vienas patikimiausių pagalbininkų tiek interjere, tiek ir eksterjere. Todėl reikėtų pabrėžti, kad lyginant su plastikinėmis durimis, medinės durys yra kur kas tvirtesnės ir funkcionalesnės. Medžio durys pasižymi ypatingu tvirtumu, todėl suteikia didesnį saugumo pojūtį ir garantuoja ilgaamžį bent poros dešimtmečių funkcionalų tarnavimą. Anksčiau oro temperatūrai neatspari medžiaga šiandien apdirbama naujausiomis technologijomis, kuri padeda apsisaugoti nuo temperatūrų įtakos, todėl šiandien galite būti tikri, jog durys nepakis visą savo ilgaamžį naudojimą. Svarbiausia, kad medžio durys, priešingai nei plastiko, yra ekologiškas produktas, kuris puikiai sulaiko šilumą bei tuo pat metu yra pralaidus orui, todėl namuose nesikaups drėgmė. O estetika yra nepalyginamai geresnė.

Paprasčiausios medinės durys yra tradicinės europietiško tipos tamsios durys arba šviesių atspalvių durys klasikiniam namui. Europietiško tipo yra be galo ekonomiškos dėl savo savybių.

Kai kurie žmonės iki šiandien nežino apie terasinių medinių durų egzistavimą, tačiau jų yra net trys pagrindinės rūšys – tai sulankstomos, skirtingų plokštumų bei Patio tipo durys. Sulankstomos durys nėra pats populiariausias pasirinkimas, taičiau tikrai įspūdingas – šios durys gali susilankstyti į armonikos fromą taip atverdamos dideles erdves į kiemą. Skirtingų plokštumų bei Patio tipo durys yra panašios, tačiau skiriasi jų charakteristikos, tačiau šios durys yra „važinėjančios“ bei funkcionalios.

Klasikinės ir be galo akį traukiančios tai dviejų tipų durys, kurios suteikia prabangos išvaizdą bei yra funkcionalios ir talpios. Modernesniam namui, tuo tarpu, sukuriama įstiklinta erdvė, kuri atveria vaizdus į aplinką.

Pasyvaus namo durys dažniausiai būna papildomai apšildintos ir jos turi kur kas didesnį energijos naudingumą.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *