Pirmasis Jūsų sodas


Sodininkams kastuvai – šventi įrankiai. Kad ir kaip technologijos žengtų į priekį, vis tiek mums dažniausiai tenka kai kurios daryti paprastai ir patiems. O jeigu sodininkyste ketinate užsiimti pirmą kartą, tuomet bus smagu pirkti ir pirmuosius įrankius. Tarp kurių nepakeičiamas bus kastuvas. Sakykime, įrankius jau nuspręskite, kokius darbus dirbsite sode?

Pasirinkti vietą šiltnamiui

KastuvaiKai kastuvai bus jau paruošti, eisite rinktis geriausios vietos sode darbams. Reikės gerai apmąstyti, kas tinka, kas ne. Pavyzdžiui, gal paaiškės, kad iš tiesų šiltnamį teks statyti visai prie gatvės, nes už namo norėsite pasilikti gražų vaizdą į tolumoje besidriekiančius laukus. Graži lietuviška gamta – tai didžiulis mūsų turtas. Daug žmonių gyvena tarsi dvigubą gyvenimą: dirba ir būna mieste, o laisvalaikiu visą laiką leidžia kažkur gražioje gamtoje Lietuvoje. Akys pailsi žvelgiant į tobulas mūsų žalumas. Žiemos, aišku, šaltesnės, bet tada, pavyzdžiui, gali likti mieste ir ten darbuotis. Pasirinkite vietą šiltnamiui tokią, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos, neužstotų jos visą dieną koks nors kitas pastatas ar medis. Taip pat tegul tai būna tokioje vietoje, kur jums šiltnamis nedarkys kraštovaizdžio. Ir galiausiai – stenkitės, kad toje vietoje, kur kažką bandysite sodinti, būtų prieinamas vanduo – nereikėtų jo rankomis tįsti 500 metrų.

Paruošti žemę

Kai prasidės žemės paruošimo darbai, tada ims ir visu pajėgumu darbuotis kastuvai. Gal toje vietoje yra velėna, tai ją pirmiausia reikės nukrapštyti, tada sukasti. Sukasti nebus lengva, jeigu žemė ten niekada nebuvo dirbta ir jeigu ji bus tikrai sunkiai sukasama. Tada prireiks ir šakės, ir kastuvo, ir kauptuko. O gal neapsikęsite ir samdysite traktoriuką tam sklypeliui suarti. Tačiau, jeigu viską darysite gerai, tuomet namai atrodys puikiai ir galėsite džiaugtis tinkamai paruošta žeme. Reikėtų ne tik gražiai viską sukasti, bet ir užpilti gero, derlingo, trąšomis persunkto juodžemio, kuris tokią žemę iš tiesų padarytų daug geresne, turiningesne. Tuomet reikėtų su kastuvu suformuoti lysves.

Statyti šiltnamį

Šiltnamį statysite tokį, kokį nusipirksite. Jau mažai kas stato senovinį su lankais ir polietilenu, nes esant nepalankiam klimatui, jis labai siūbuoja, yra grėsmė, kad nukris. Geriau, kai šiltnamis būna normalus, su juo nekyla didelių problemų. Geriausi yra iš poli karbonatinių plokščių.

Sodinti

Vėliau teks sodinti, ir tai bus viena smagesnių dalių. Sėsite sėklas, tokias kaip salotų, krapų, ridikėlių morkų. Sodinsite sodinukus: pomidorų, agurkų. O tuomet lauks graži ir turininga vasara, kai matysite, kaip vienos po kitos auga ir gražėja jūsų puikiosios daržovės. Tikras džiaugsmas akims ir sielai, o visa tai pasiekta žmogaus rankų ir kastuvo pagalba.

Sukurti ir daržą galėsite viską darydami taip pat, tik nereikės toje vietoje, kur sodinsite, statyti šiltnamio.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *