Šakas sode karpyti reikia prieš žydint medžiams


Sodas artėjant vasarai tampa ir didžiausiu džiaugsmu, ir sukelia rūpesčių, nes vos tik ima šviesti saulė, reikia pradėti juo rūpintis. Įkvėpimo suteikia visuomet namams sodui ir remontui skirtos naujos prekės, tik reikia žinoti, kokias pirkti. Šį kartą pakalbėkime apie sodo šakų tvarkymą, kadangi, kol dar nežydi medžiai, visa tai galima tvarkyti ir daryti.

Pjūklas – stambiausioms šakoms

Sodas ir namaiGrandininis benzininis pjūklas jau tapo siaubo filmų simboliu, tačiau šiaip jis yra labai pravartus sode. Jeigu taip nutiko, kad turite itin apleistą sodą su daug didžiulių medžių ir šakų, jeigu visa tai panašu į džiungles, tuomet yra ką tvarkytis. Geras pjūklas gali viską sutvarkyti. Be to, jėgų turinčiam žmogui darbuotis su pjūklu yra ir malonumas. Visi mes patiriame savotiškai gerą jausmą, kai kažkas supjaustoma, sunaikinama, pašalinama. Pjūklas dirba greitai ir galingai, todėl čia pat priešais tavo akis gali nugriūti medis ar didelė jo šaka. Nereikia gailėti kiekvienos šakos ir gyventi džiunglėse. Taip, kaip turi atsinaujinti medžiai mieste, taip pat turi būti tvarkomi ir sodai. Jeigu labai mėgstate laukinę gamtą, galite palikti vieną obelį išvis negenėtą ir tada pamatysite, kas su ja darysis, laikui bėgant. Bet šiaip prieš žydėjimą medžių, reikia viską išpjaustyti. Šakas geriausia vilkti į vieną vietą ir leisti jas kam nors paskui pasiimti bei susipjauti.

Žirklės – šakelėms ir žabams

Kitas pasirinkimas: darbas žirklėmis ir šakelių bei žabų karpymas. Tarkime, sode visur auga avietynai, kurie jau seniai neduoda derlius, tiesiog styro kaip amžini pilki žabai. Kam jų reikia? Imkite sodininko žirkles ir patirkite tą fizinio darbo malonumą, kai pamatote, kaip staiga visas baisus džiunglėmis virtęs sodas tampa it nušienauta pieva. Taip pat dar prieš imantis darbų verta su sodininko žirklėmis prasiskinti kelią ir pasidaryti gerą taką visoms šakoms vežti į paskirtą vietą. Kartais žmonės to nepadaro ir važiuoja su šakų karučiu iki šakų krūvos pasilenkdami bei pritūpdami, prisimerkdami, ir vis tiek apsibraižydami veidus ir rankas. Pirma prasiskinkite kelią, o tada jau darykite visa kita.

Kelmus reikia iškasti

Jeigu nukarpius žabus ir nupjovus nereikalingus medelius, lieka krūmų ir medžių kelmai, reikia visa tai nupjauti. Didelį tikimybė, kad iš ten kas nors ataugs. O jeigu neataugs, tuomet kas nors užklius ir nusilauš kojos pirštą.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *