Vien tik skalbimo mašinų remontas Vilniuje nepadarys taip, kad jūsų skalbiniai, išimti iš skalbimo mašinos, atrodytų puikiai. Tačiau šiek tiek pasistūmėti į priekį galite ir jūs, naudodamiesi patarimais, kaip gražiai išskalbti drabužius. Kad jie paskui turėtų, kaip mėgstame sakyti „prekinę išvaizdą“. Pastaroji yra bene tobulas drabužio būvis, kada mums atrodo, kad jis atrodo tiesiog puikiai, kaip iš parduotuvės.
Būtina sutaisyti skalbimo mašiną
Aišku, negalvokite, kad skalbimo mašinos taisyti nereikia. Jeigu kažkas neveikia – būtinai reikia sutaisyti. Tik tai galbūt neturėtų virsti svarbiausiu dalyku. Nes jeigu darysite kitas skalbimo klaidas, tai nepadės ir skalbimo mašinos sutaisymas. Tačiau, jeigu kažkas negerai, jeigu skalbia netinkamai, jeigu neveikia tam tikros funkcijos, būtinai pirmiausia ją taisykite.
Nenaudoti dezodoranto
Antrasis pasiūlymas – prieš dedant drabužius, pažiūrėti, kad jie nebūtų sutepti dezodorantu. Jeigu ties pažastimis yra daug dezodoranto nuosėdų, tuomet nuskalbkite tas vietas rankomis, pažiūrėkite, kas nutinka. Ar nusiskalbia, ar tik labiau tepa. Gali būti, kad dezodorantas jums jau visiškai sugadino mėgstamą rūbą, taigi, šį teks išmesti arba dėvėti tik namuose. Aišku, bus didelis privalumas, jeigu apžiūrėsite, kad tas rūbas sugadinsite ir laiku jį ištrauksite iš visos likusios skalbinių krūvos. Kadangi skalbiniai kiti taip pat gali išsitepti dezodorantu.
Nepalikti rašiklių kišenėse
Kas gali būti kvailiau, nei rašalu sudažyti drabužiai, kurie tokiais tapo dėl to, kad kažkur kišenėje palikote rašalo kapsulę, šratinuką, flomasterį ar kitą dalyką, kuriam išsiliejus susigadino drabužiai. Būtina prieš skalbiant apsižiūrėti, kas yra rūbų kišenėse. Reikėtų išimti viską. Svarbu tą padaryti ir su vaikų rūbais, nes vaikai dar nejaučia tokios didelės atsakomybės, todėl jų neapsižiūrėjimas gali kainuoti visos šeimos rašaluotus drabužius.
Naudoti minkštiklį rankšluosčiams
Jeigu skalbiate rankšluostį, patalynę, pižamą, apatinį trikotažą, tai, kas vėliau glausis prie nuogo kūno, būtinai užtikrinkite tų skalbinių minkštumą. Tam reikės tiesiog minkštiklio. Gal ir jums bent kartą tekę susidurti su aštriausiais pasaulyje rankšluosčiais, prie kurių prisilietę jaučiatės lyg prisiglaudę prie švitrinio popieriaus. Taigi, tikriausiai nenorėtumėte, kad jūsų skalbiniai tokie būtų. Dėl to būtinai reikėtų nepagailėti minkštiklio bei naudoti tokias priemones, kurios padėtų išlaikyti drabužių minkštumą.
Purviniausių neskalbti su švariausiais
Skalbinius reikia rūšiuoti ir pagal jų purvinumą. Kažkaip nemalonu skalbti indų šluostes su purvinomis kelnaitėmis. Tad rūšiuokite ir atsižvelgdami į bendrinius higienos dėsnius.